Centrum Nauki EXPERYMENT

Jedną z najnowszych ale i najciekawszych atrakcji turystycznych Gdyni jest Centrum Nauki EXPERYMENT. Jest to miejsce, gdzie każdy może przeprowadzić ciekawe eksperymenty. To przestrzeń dla osób twórczych, ciekawych świata, otwartych na to, co nowe. Centrum Nauki oferuje szereg wystaw interaktywnych, które angażują odwiedzających i zachęcają do lepszego poznawania otaczającego świata. Wystawy związane są tematycznie z istotnymi dla nas sferami życia.

Możemy dowiedzieć się czegoś więcej o naszym ciele, o otaczającym nas środowisku, o wodzie, o siłach fizycznych, jakie na nas działają oraz wiele o naszym zdrowiu, najcenniejszym darze, jaki posiadamy. Specjalnie zaprojektowane stanowiska pozwalają dzieciom i dorosłym na dokładne zgłębienie danego tematu oraz zdobycie wiedzy z różnych dziedzin.
Centrum Nauki EXPERYMENT
Klif oraz Molo w Orłowie

Klif oraz Molo w Orłowie

Doskonale wiemy, że to Sopot słynie z pięknego Molo, które jest największą atrakcją turystyczną miasta warto jednak wiedzieć, że i Gdynia ma swoje molo, które również jest bardzo piękną ozdobą gdyńskiej plaży. Molo zlokalizowane jest w dzielnicy Gdynia Orłowo, mierzy 120 metrów długości. Jest ulubionym miejscem spacerów Gdynian ale i turystów, którzy odwiedzają to miasto w celach wypoczynkowych. Kilkadziesiąt metrów dalej zlokalizowana jest kolejna atrakcja turystyczna tej okolicy, a mianowicie Klif Orłowski.

To nic innego jak skromy brzeg Kępy Redłowskiej, codziennie podmywany przez wody Bałtyku. Klif jest pochodzenia polodowcowego, sięga się aż do gdyńskiego portu. Turyści lubią podziwiać panoramę z klifu, rozciąga się z niego malowniczy widok na całą Zatokę Gdańską.

Akwarium w Gdyni

Jedną z największych atrakcji Gdyni jest Akwarium gdyńskie, zlokalizowane nad samym brzegiem morza. Celem muzeum jest prezentowanie różnych gatunków zwierząt morskich oraz edukacja na temat różnych środowisk wodnych. To nowoczesny i bardzo oryginalny ogród zoologiczny. Wizyta w nim dostarcza niesamowitych emocji, czujemy się bowiem, jakbyśmy znajdowali się pod wodą i obserwowali te stworzenia z bliska. Na zwiedzających czeka wiele ciekawych wystaw stałych, w tym Sala Dydaktyczna, Sala Bałtycka, Rafa Koralowa, Amazonia, Zwierzęta Wodne Świata czy ciekawa wystawa Na Styku Wody i Lądu.

Wizyta w Akwarium to doskonała opcja na wycieczkę szkolną ale i wyjazd z całą rodziną. Bilety można zakupić online, dzieciom, młodzieży szkolnej, emerytom i rencistom oraz osobom niepełnosprawnym przysługują atrakcyjne zniżki.

Muzeum Miasta Gdyni

Aby lepiej poznać Gdynię, to wyjątkowe miasto i jego historię, warto wybrać się do Muzeum Miasta Gdyni. Znajduje się ono na gdyńskim nabrzeżu, na stylu morza i lądu. To nowoczesny budynek, pobudowany z piaskowca, doskonale wpisujący się w modernistyczny charakter tej części miasta. Jeśli wybierasz się do gdyńskiego muzeum, warto odwiedzić przedtem jego stronę internetową aby dowiedzieć się, jakie ciekawe wystawy czekają aktualnie na odwiedzających.

Wiele eksponatów podkreśla związek Gdyni z morzem, związane są bowiem z wpływem morza na historię Gdyni, na zabytki, jakie się w niej znajdują. Pokazują, jak Gdynia z małego portu stała się nowoczesnym miastem, które możemy odwiedzać i podziwiać do dziś. Warto wybrać się do gdyńskiego Muzeum całą rodziną i poznać historię tego wyjątkowego miasta.
Muzeum Miasta Gdyni
Biała Fregata czyli Dar Pomorza

Biała Fregata czyli Dar Pomorza

Gdynia jest miastem portowym, port to jedna z najważniejszych jej części, a jeśli port: to muszą być i statki. Biała Fregata, czyli trzymasztowy żaglowiec, znany bardziej jako Dar Pomorza to jeden z symboli Gdyni. Zakupiony został w 1929 roku dla Szkoły Morskiej i odbył ponad sto rejsów. W 1982 roku zacumował na gdyńskim nabrzeżu i od tej pory służy jako statek-muzeum.

Możliwe jest zwiedzanie wielu pomieszczeń na statku, w tym kajut mieszkalnych ale i poznanie historii fregaty, jak i zobaczenie jej wyposażenia, które służyło dawniej w pracy załodze. Statek robi niezwykłe wrażenie już z zewnątrz, jest bardzo majestatyczny, zwiedzenie go w środku stanowi dodatkową atrakcję i zapewnia niezwykłe wspomnienia.