Jak spędzić czas z dzieckiem nad morzem?

Jak spędzić czas z dzieckiem nad morzem?

Kiedy myślisz o wycieczce na plażę, myślisz o leżeniu w ciepłym słońcu i poczuciu pięknej bryzy znad oceanu, delektowaniu się dobrą książką i mrożoną margaritą, a jedyną troską jest upewnienie się, że masz wystarczająco dużo kremów przeciwsłonecznych, przekąsek, napojów i tak dalej. Całkiem inaczej jest, jeśli chodzi o wakacje z dzieckiem nad morzem – co nie znaczy, że musi być gorzej. Po prostu już teraz, gdy masz całkiem sporo czasu przed urlopem już zacznij się zastanawiać z wyprzedzeniem, co możesz zrobić, aby Twoje dzieci były szczęśliwe. Dla ułatwienia mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych zajęć na plaży, które zapewnią rozrywkę dzieciom, jak również jeszcze inne wskazówki, dzięki którym zwiększysz szansę na to, iż te wakacje będą wspaniałym przeżyciem dla całej rodziny.

Jak spędzić czas z dzieckiem nad morzem?
Jest tak wiele możliwości! W pierwszej części naszego poradnika skupimy się na wszystkich zabawach i rozrywkach stricte związanych z plażowaniem. Zapisz bądź wydrukuj sobie te pomysły, byś za każdym razem wybierając się na plażę miał pod ręką gotową ściągawkę.

Jakie zabawy na plaży na pewno spodobają się Twojemu maluchowi?
● Budowanie zamku z piasku – pamiętaj też, aby spakować małe figurki (księżniczki, smoki itp.) i spraw, aby zamek ożył!
● Piłka plażowa – w trakcie zabawy uważajcie na innych, jeśli plaża jest zatłoczona.
● Poszukiwanie skarbów – zabierz na plażę monety lub przedmioty i ukryj je w piasku – blisko miejsca, w którym odpoczywacie, aby dzieci mogły je znaleźć.
● Tor przeszkód/wyścig sztafetowy - to dobre ćwiczenie i wcale nie musi być skomplikowane np. przeskakiwanie przez wiadra lub ręczniki, bieganie do wody, aby napełnić wiadro i przyniesienie go z powrotem itp.
● Kółko i krzyżyk – wystarczy narysować planszę do gry na piasku.
● Piknik rodzinny – koc, przekąski, napoje i już gotowe atrakcje dla dzieci nad morzem,
● Spacer wzdłuż brzegu – najlepsza okazja by podziwiać wszystkie muszle, ślimaki, ryby, mewy i jakiekolwiek cuda natury, jakie możecie razem dostrzec.
● Chwila na relaks - znajdź zacienione miejsce lub wejdź pod namiot/parasol i poczytaj dziecku jedną z jego ulubionych książek.
● Zbieranie muszelek – przydadzą się do projektów artystycznych, które będą świetnymi
zajęciami weekendowymi późnym latem.

Oczywiście wyżej wymienione aktywności to tylko kilka z całej masy pomysłów na to, jak spędzić czas
z dzieckiem nad morzem. Poza tymi pomysłami dobrze jest też rozeznać się w temacie, które miejscowości nad Bałtykiem stwarzają rodzinom najbardziej przyjazne miejsca na realizowanie tych planów. Mamy swoje typy – czytaj dalej, a poznasz te miejsca.
Miejsca na wakacje z dzieckiem godne polecenia Absolutnym faworytem zdaje się być Trójmiasto – wspaniałe miejsce nad polskim morzem, gdzie jest wiele do zrobienia ze swoimi pociechami bez względu na to, czy pada czy słońce świeci. Znajdziesz
tam rozliczne parki rozrywki, muzea, place zabaw i inne atrakcje dla dzieci nad morzem, dzięki którym sprawisz, że wakacje będą zdecydowanie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla maluchów, nastolatków, jak i całej rodziny. Zerknijmy na szczegóły!
Zacznijmy od niezwykłego Gdańska. Jednym z miejsc koniecznych do odwiedzenia w tym mieście jest Centrum Hewelianum - interaktywne centrum edukacji dla dzieci, które uwielbiają nowoczesne
technologie. Koniecznie też wybierzcie się na spacer na Trakt Królewski i sprawdźcie Teatr Miniatura – dzieci w każdym wieku będą po prostu zachwycone. Oczywiście nie jest to wszystko, jeśli chodzi o to jak spędzić czas z dzieckiem nad morzem w Gdańsku, ale tak na dobry początek – jak najbardziej rekomendowane.
Jeśli chodzi o Gdynię z dzieckiem – tutaj przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jej część tzw.

Orłowo. Jest po prostu przepiękne i naprawdę przyjazne najmłodszym i ich rodzicom. Molo jest niesamowite, klify robią wrażenie i wiele innych atrakcji czeka tam na spragnionych wrażeń. Oczywiście koniecznie też trzeba zobaczyć Port w Gdyni, już sam widok tylu pięknych i wielkich statków sprawia, że jest to kolejne miejsce na wakacje z dzieckiem godne polecenia. Oczywiście również i Sopot ma naprawdę wiele do zaoferowania. Do najciekawszych atrakcji Sopotu dla rodzin z dziećmi należą między innymi: Krzywy Domek, Monciak, Mini Zoo, czy też AquaPark, czy też liczne
parki rozrywki – do wyboru, do koloru. Jednak nie trzeba stawiać na samo Trójmiasto, by cieszyć się z dzieckiem nadmorskimi klimatami – warto też spojrzeć nieco dalej na mapie, by odkryć urokliwe miejsca naszego pomorza z pięknymi i przyjaznymi dla rodzin plażami. Mechelinki są jednym z takich miejsc, które można odkryć w szczególny sposób rezerwując sobie nocleg w miejscu takim jak Mechelinki Apartament. Wszystko w tym miejscu zostało pomyślane tak, by każda rodzina mogła spędzić wakacje w sposób maksymalnie komfortowy i przyjemny. Po dniu wypełnionym przez atrakcje dla dzieci nad morzem w

Mechelinkach można w tym zakwaterowaniu wspaniale wypocząć! Jednak nie da się tego tak naprawdę opisać słowami, to po prostu trzeba przeżyć na własnej skórze z wszystkimi swoimi bliskimi pod ręką. Z całą pewnością będziesz tam chciał wracać już co roku, po więcej przyjemności i bezpiecznych wrażeń.

Atrakcje dla dziecka nad morzem - wyczucie czasu ma znaczenie
Upewnij się, że wybierasz odpowiednią porę do tego, by wybrać się na plażę - ma to znaczenie zawsze, a zwłaszcza wtedy, gdy idziesz z małymi dziećmi. Choć południe może brzmieć zachęcająco, istnieją dwa elementy, które przeszkadzają w przebywaniu na plaży z dzieckiem po południu: intensywność słonecznego upału i czas drzemki. Te dwa czynniki, w połączeniu, są wykładniczo trudniejsze do pokonania i mogą prowadzić do poważnych problemów. Najlepszy czas na plażowanie z dzieckiem to zdecydowanie poranki i wieczory, kiedy słońce i upały są mniej intensywne. Aby wcześnie dotrzeć na plażę, spakuj samochód poprzedniego wieczoru i “wrzuć” swoje dzieciaki do
samochodu, gdy tylko otworzą oczy! Im dłużej spędzisz w apartamencie rano, przygotowując się do wyjścia, tym później dotrzesz na plażę. Jeśli przegapisz opcję wczesnego wyjścia na plażę, nie rozpaczaj.

Wieczorne wyjście też na plażę jest cudowne i też można je zaliczyć pod atrakcje dla dzieci
nad morzem. Zwykle tłum znika na krótko przed zachodem słońca, więc będziesz mieć więcej miejsca do swobodnego spędzania czasu z rodziną. Możesz cieszyć się pięknym zachodem słońca przy niższych temperaturach i nie martwiąc się o to, że kobieta obok Ciebie zostanie obsypana piaskiem, gdy Twoje dziecko użyje swojego ręcznika jako peleryny nadmorskiego superbohatera.
Powrót do Blog